Vybíráme především kvalitu

Publikováno Autor

Zařizovat bydlení není žádná jednoduchá záležitost. Zvláště pokud si uvědomíme, že nám musí sloužit řádku let. Dnešní trh nabízí skutečně dost hezkých věcí, ale otázkou je, zdali také vhodných pro dlouhodobé používání. Je čas se zaměřit na nějaké základní parametry, které by náš nábytek měl splňovat. Důležitý není totiž jen materiál, který se použil na výrobu, ale i zpracování, povrchová úprava a samozřejmě i samotná konstrukce. Poslední dobou se zpět do domovů vrací masivní dřevo, z masivu vyrobené spárovky, ale objeví se i dřevotříska nebo dřevovláknitá deska. Samozřejmě, že pro všechny se dá zvolit různá povrchová úprava a také jejich zpracování. S výběrem je to již jen na nás. Jen to co je, krásné na pohled nemusí být v realitě kvalitní.

velká postel

Masivní dřevo

Dřevo je samo o sobě velmi příjemný a kvalitní materiál. Masiv má skutečně něco do sebe, již jen proto, že je odolný, pokud ovšem bude vytvořený z tvrdých dřevin. U nás se nejčastěji vyrábí tento nábytek z dubu, buku, ořechu, javoru, jilmu, třešně a dalších dřevin, které se vyjadřují svojí tvrdostí. Samozřejmě lze použít smrk a borovici, případně olši, ale musíme počítat s tím, že se jedná o měkčí dřevo a tím bude i náchylnější k poškození. Ovšem dřevěná postel z borovice, která bude dobře zpracovaná a upravená, rozhodně nemá chybu a prakticky s ní nikdy neuděláme chybu. Také se tento materiál používá nejvíce na výrobu nábytku s rustikálním nádechem, který je naprosto ideální svým vzhledem na chaty a chalupy.

dřevěná postel

Jen aby to něco vydrželo

Proto je důležité si vybraný druh nábytku prohlédnout a zjistit i další důležité parametry, do kterých se řadí různé spoje, které například při výběru manželských postelí jsou celkem důležité. Ale i povrchová úprava je rozhodující, pokud chceme, aby se nám nábytek hodil do místnosti a vše vytvářelo velmi příjemný design. Naštěstí v dnešní době je skutečně z čeho vybírat.

1/5 - (1 vote)