Nejlepší je nebankovní sféra

Publikováno Autor

Nemám nic proti bankám. Mají u nás také své nezastupitelné místo, slouží lidem a byť se do nich nejednou kdekdo naváží, je jisté, že nemohou být zcela zavrženíhodné. Kdyby tomu tak totiž bylo, neměly by svou klientelu a už dávno by v tržním prostředí zkrachovaly.

Jenže přesto mají banky i svou stinnou stránku. A to tu, že obrátí-li se na ně někdo se žádostí o finanční půjčku, někdy neuspěje. Z toho prostého důvodu, že si kladou takové podmínky, jimž dotyčný žadatel není schopen vyhovět.
červený bankomat

A proto je dobře, že tu mimo bank existuje i jejich nebankovní konkurence. Která si počíná v mnoha ohledech podobně jako banka, ovšem má i své nesporné přednosti.

Co třeba taková hypotéka bez registru? Kolik jenom v jejím případě uspívá žadatelů o půjčku, a to i těch, nad nimiž už dávno zlomily všechny banky hůl! A to právě a pouze proto, že jsou zde nastaveny podmínky pro získání takové, aby na ně dosáhli i ti, kdo mají opravdu nemalé problémy.

Hypotéku bez registru může získat téměř každý, kdo může jejímu poskytovateli dát do zástavy nějakou vhodnou nemovitost. Protože právě to je zárukou, že bude žadatel po získání půjčky řádně splácet. A pak už tedy tolik nezáleží ani na žadatelových příjmech, ani na případných záznamech v registrech dlužníků, ani na ničem jiném, co by mu u bank mohlo krajně znepříjemňovat život.
peněženka s účtem

A proto tu uspěje i někdo se zanedbatelnými příjmy a neméně zanedbatelným záznamem v registru. Nebankovní poskytovatel je totiž velice flexibilní a bez problémů kývne klidně i na hodně dlouhou dobu splácení a pomalu směšně nízké splátky, jež nemohou normálnímu člověku činit potíže. Proto nabízí i velice rychlé vyřízení bez poplatků předem, proto akceptuje i využití půjčených peněz na cokoliv.

Protože hlavní je, aby byly poskytnuty peníze tomu, kdo je i s náležitými úroky včas vrátí. Na ničem jiném už nezáleží. A to je logické.

3.7/5 - (3 votes)