Nejnebezpečnější silnice světa

Publikováno Autor

Začněme například nejdelší silnicí světa – Panamericana vedoucí z Aljašky, přes celou Severní a Jižní Ameriku, až do na úplný konec Chile. Je dlouhá 48 000 km a nejvyšší bod trasy leží v 3200 metrech nad mořem. Jediným přerušeným bodem trasy je kvůli pralesu Darien Gap mezi Panamou a Kolumbií. 
Na první pohled se zdá jako nevinná a běžná silnice. Pro mnohé cestovatele se však stala tou nejnebezpečnější, a to hlavně kvůli divokým zvířatům, změnám počasí a kartelům v zemích Střední Ameriky. 
 Cesta, nebezpečí
 
Přesuňme se do Tibetu a Číny, kde leží Sichuan-Tibet Highway, 2140 km dlouhá. Nejnebezpečnější faktory na této cestě jsou útesy, serpentiny a sesuvy. Protože se na této trase stoupá až do výšky 4700 m.n.m., může vás tu postihnout výšková nemoc.  
 
 
James Dalton Highway na Aljašce je také proslulá svou nebezpečností. Je dlouhá 666 kilometrů a ze tří čtvrtin není vyasfaltovaná. Nebezpečné je tu hlavně extrémní počasí, slabá viditelnost, velké vzdálenosti mezi městy, náročný terén a divočina. 
 
 
Z cesty Cathedral Ridge v Pákistánu budete mít respekt kvůli sesuvům, padajícím kamenům a dalším překvapením jako jsou třeba brody po velkých bouřkách nebo sněhové závěje. Tato trasa měří 1300 km a stoupá až do 4714 metrů nad mořem. 
 
 
V Číně se můžete projet po jedenáctikilometrové 99- Bend Road. Dostanou vás příkré úseky a ostré zatáčky. 
 
 
V Bolívii je také velice známá silnice smrti, i když se po ní už na motorce nebo autem jet nedá. La Cumbre vede z nejvýše položeného hlavního města La Paz až do Coroica, které leží o skoro 4000 metrů níže. 
 
 
Pokud plánujete jet na Nový Zéland, zajeďte si na Hell´s Gate on Skippers Canyon Road. Ne pro nic za nic se jí říká brána do pekel. Měří jenom 26 km, ale zážitek budete mít pořádný. Silnice není asfaltovaná, nemá svodidla a je neskutečně příkrá. Pojišťovny navíc nekryjí škody způsobené na této trase. 
 
 
Nebezpečná silnice se nachází i v Taiwanu. Jmenuje se Taroko Gorge Road a měří 19 km. Stále tu padají kameny, je velice strmá a zažít tu můžete i zemětřesení či záplavy. 
 Silnice, mlha
 
V Rusku můžete narazit na nebezpečné silnice Kolyma a Lena (cesta kostí). Na délce více než 3000 km tu potkáte šílené počasí. Je tu moc špatná viditelnost a led se střídá s bahnem. 
 
 
V Číně není o nebezpečné silnice nouze. Tou další je Guoliang Tunnel Road. Něco málo přes kilometr stačí, aby měl člověk pořádný respekt ze strmých srázů bez svodidel a padajících kamenů. Nedoporučuje se na ní vůbec vjíždět za deště. 
 
 
Ať už si vyberete jakoukoliv z těchto smrtonosných cest, hlavně opatrně! 
 

4/5 - (2 votes)