Vyplatí se firmám výroba reklamních předmětů?

Publikováno Autor

Každý majitel chce, aby mu jeho firma přinášela co nejvíce peněz. Koneckonců, právě proto ji založil. Avšak to není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. V první řadě je potřeba sehnat zákazníky, kteří si budou naše zboží kupovat. Zde je nutné si udržet ty stávající, a zároveň lákat stále nové. A přitom nesmíme zapomenout, že konkurence se snaží přesně o to samé.

 

Je tedy jasně vidět, jak důležité je správně zvolit marketingovou strategii. A ačkoliv je mezi běžnými lidmi zdaleka nejznámější klasický typ reklamy, především pak ta televizní, rozhodně to není jediný způsob, jak lze firmu propagovat.

 

mikina2

 

Jednou z možností je rozdávání či prodej nejrůznějších reklamních předmětů. Těmi může být cokoliv, od obyčejné propisky či klíčenky až například po mikinu. Zde je cílem, aby měl daný člověk jméno firmy prakticky stále na očích, a aby danou věc používal i na veřejnosti. Proto se jako reklamní předměty používají takové věci, které jsou samy o sobě užitečné.

 

Dobrá, ale nesmíme zapomenout, že jako vše ostatní, i výroba těchto předmětů stojí nějaké peníze. A vzhledem k tomu, že je firma obvykle nechává vyrábět ve větším množství, nepůjde o malou částku. Je tedy nutné pečlivě zvážit, zda se nám zrovna tato marketingová strategie vyplatí.

 

Zde je potřeba poznamenat, že dražší předměty, jako například textil, si lidé obvykle kupují. A jelikož firmy nejsou hloupé, prodávají je za větší částku, než jaké byly náklady na jejich výrobu. To je chytré, neboť tím jednak získávají nové zákazníky a zároveň si zvyšují zisk.

 

taska1

 

U těch, které jsou rozdávané, už situace tak jasná není. Jistě, výrobní cena za jeden kus je zde skutečně minimální, ale i tak je třeba se ptát, zda ji pokryje zvýšení zisku, které díky tomu nastane. Přeci jen, nezdá se to jako účinný typ propagace.

 

Tady je pak nutné poznamenat, že tento marketingový tah je obvykle součástí strategie, která zahrnuje i jiné způsoby propagace, které se navzájem doplňují. V konečném důsledku se tedy rozhodně vyplatí.

4.7/5 - (4 votes)