Proč studovat technické obory

Publikováno Autor

Na trhu práce je velká poptávka po absolventech technických oborů, těch ale moc není, protože většina studentů raději studuje humanitní obory. Kvalitních techniků je málo a tím pádem jsou i skvěle placeni a navíc si mohou práci vybírat. Proč studovat technické obory?

mechanický stroj
1.      Dostatek pracovních nabídek
Pokud vystudujete technický obor, a je jedno zda se bude jednat o stavebnictví, strojírenství, informační technologie nebo třeba chemii, bude se vám práce hledat mnohem snáze. Proč tomu tak je? Protože studentů a zájemců o tohle studium je poměrně málo, a tím pádem je i zaměstnanců nedostatek. Zaměstnavatelé se o inženýry perou a nabízí více a více peněz za jejich práci. Samozřejmě samotný fakt, že jste absolvent nestačí, ale je to krok správným směrem. Velice dobře pomáhá také znalost jazyků a to především v odborné rovině.
světýlko mikroskopu
2.      Dobře placená práce
Jak jsem psala výše, tato práce je velice dobře placená především z důvodu, že je absolventů málo a zaměstnavatelé se o ně perou. Práce je také většinou zajímavá a to především ve vývoji. Samozřejmě jsou i lokality, kde to není s platy tak slavné, i tam ale budete sahat nad průměrnou mzdu. Část studentů technických oborů si navíc přivydělává již během studia a později mohou v daných firmách ve většině případů zůstat. Firmy si totiž rády „vychovají“ své inženýry, a coby absolventy je již mají zaučené a připravené na práci.
3.      Uznání
Když řeknete, že jste vystudoval gerontologii, určitě nesklidíte takový úspěch, jako když se pochlubíte diplomem ze stavařství. Proč? Protože technické obory jsou i v dnešní době velice ceněné a uznávané. Nejen proto, že je studium poměrně náročné ale právě především proto, že je techniků poměrně málo a není samozřejmostí techniku dostudovat. Celkově studium humanitních věd je v současné době bráno jako něco podřadného, avšak i tyto studia mnohdy mají smysl.

4.7/5 - (4 votes)