Kupujete byt? Pojďme se podívat na to podrobněji.

Publikováno Autor

Při rozhodnutí investovat finance do svého bydlení je třeba si říct jaký je Váš rozpočet, jak velký byt chcete a kde ho chcete mít.
 
Samozřejmě rozpočet nechám na Vás, do toho Vám nikdo mluvit nemůže, nebo může, ale já to zrovna nejsem. Ano někdo dává přednost drahému velkému bytu, někdo zase radši menšímu a skromnějšímu. Každý máme jiný vkus, ono by to bylo taky nudné, kdybychom všichni byli na stejné vlně ne?Koupelna a WC
 
Pojďme se podívat na to co je lepší, zda osobní vlastnictví či družstevní?
Ideální je se na vše poptat u konkrétních společností, ale můj osobní názor Vám sdělit mohu.
 
Osobní vlastnictví
Tady je jedna velká výhoda. Bude to Vaše a nikdo Vám to nevezme (pokud se tedy nedostanete do průšvihu a nezaklepou Vám na dveře exekutoři, ale to je jiné téma). Takové byty jsou, ale poměrně dražší, nebo si musíte zaplatit převod do Vašeho vlastnictví, což není úplně levná záležitost.
 
Družstevní byt
V tomto případě, je nákup nemovitosti levnější, ale nedostanete na to hypotéku. Je potřeba mít hodně našetřeno a zbytek si vzít přes stavební spoření. U této varianty je za mě lepší, když budete rekonstruovat, schováte si faktury a banka Vám je proplatí.
 
Další etapou je, zda budete chtít být v centru města či na okraji. V centru města si za tuto radost o mnoho připlatíte, ale co si budeme povídat. Vždy z venku obdivuji ty staré budovy, velká dvojitá okna a vysoké stropy. Vevnitř jsou zase ty místnosti obrovské. I byt o velikosti 1+1 zde najdete v takových rozměrech jako třeba byt 3+1 na kraji města. Ale přece ne každý se v tomhle vidí.
 
Doporučuji si vždy projít okolí, ať víte, kde máte obchody, městskou hromadnou dopravu, poštu, a podobně. Jsou to informace, za které později bude přece jen rádi.
Docházet na autobus, tramvaj či metro, abyste se dostali do práce, každý den například půl hodiny Vás asi taky nepotěší.Pokoj s knihovnou
 
A pak tady máme zmiňovanou rekonstrukci. Jsou byty, které mají již vše, a jsou opravdu nádherné. Pokud takový najdete, na kterém nechcete nic zásadního měnit běžte do toho, trefili jste zlatý důl. Jestliže, ale raději sáhnete po tom, kde si to uděláte vše sami, nebo s firmou, určitě neprohloupíte, bude to dle Vašich představ.

5/5 - (1 vote)