Ájurvéda

Publikováno Autor

Ájurvéda vznikla pře 5000 lety v Indii a je považována za nejstarší léčebný systém na světě. V překladu slovo Ájurvéda znamená “vědu o životě”. Ájurvéda je často označována za „matku všech léčebných sytému“. Její kořeny sahají až do starého védského období. Od té doby byla po tisíce let předávána starými mistry. Většina, dnes známých přírodních léčebných systému, má své kořeny právě v Ájurvédě.
 

Tlaky a hmaty

S ajurvédskou masáží relaxaci nečekejte. Můžeme vám slíbit teplo a velké množství olejů, ale tím vše končí. Asi budete mít pocit, že jste se omylem dostala někam, kde provádějí bojové sporty a vy se nemůžete bránit. A ani to nedělejte!
Všechny ty tlaky, hmaty a chvaty, které na vás bude zkušená terapeutka provádět, vydržte. Odměnou bude pocit úlevy a uvolnění. Opustí vás veškerá ztuhlost ve svalech a po celém těle. Dobře provedenou masáží se zbavíte i dlouhotrvající bolesti. Díky masáži odcházejí z těla škodlivé látky usazené v úponech svalů, dochází k regeneraci kůže, tkání a harmonizaci celého organismu.
Můžete si nechat opečovávat celé tělo nebo jen konkrétní části, se kterými máte největší trápení. Nejpříjemnější je masáž hlavy a obličeje, která pomáhá proti migréně. Počítejte s tím, že se pří ní mastí vlasy a pak můžete rovnou navštívit i kadeřníka. Obecně platí, že pro úplné a dlouhodobé vyřešení zdravotního problému, je třeba přijít na masáž víckrát za sebou.

Masáž „snéhan“

Masáž „snéhan“ je jednou v mnoha ájurvédských léčebných procedur. Zaměřuje se na tělo jako celek. Provádí se na širším masážním stole. Při této terapii se pracuje zásadně s teplým olejem. Díky němu, se při masáži stimulují určité části těla. Díky teplu a za použití speciálních hmatů, kterými se uvolňují klouby, vazy, šlachy a svaly, dochází k uvolnění kloubních pouzder, následně kloubů, svalových úponů a k dokonalému protažení svalů. Tato masáž podporuje tok energie a uvolňuje krevní oběh. Tlak, který masér vyvíjí, souvisí s celkovým stavem kloubů, svalů a celého organismu, ale i s psychikou klienta. Masáž snéhan je hodně účinná, ale také velmi bolestivá.

4.5/5 - (2 votes)