Obývací prostor, kuchyně a jídelna: sjednoťte je v jedné místnosti

Publikováno Autor

Architekti i designéři se shodují v tom, že už není důležité udržovat kuchyň oddělenou od obývacích prostor. Kdys, když nebyly digestoře a kuchyně byly považovány za ryze ženskou záležitost, se to považovalo za společensky vhodné. Dnes se ale všechno sjednocuje, stejně jako genderové role ve společnosti. Kuchyně a obývací prostor navíc vypuštěném příčky nebo stěny získají větší prostor, který je v bytech často vítaný.
moderní kuchyň s gaučem
Přesto je důležité myslet na optické rozdělení těchto prostor. Je dobré tyto prostory oddělit například kuchyňským ostrůvkem, případně stolem pro společné stolování. Jak to ale vyřešit elegantně, jednoduše a funkčně? Pořiďte si bar!
Bar vám poslouží v několika bodech. Je multifunkční, proto je v moderních domácnostech tolik oblíbený. Jaké funkce může tento optický oddělovač prostor mít?
dlouhá místnost
1.       Posezení
Přirozeně to může sloužit jako místo, kde se setkáte se svými kamarády, partnerem, rodinou nebo partou lidí. Bar je v prvé řadě sociální nástroj, pomocí něhož se začleňujeme do skupin a komunikujeme. To znamená, že zatímco vy vaříte, nemáte pocit izolace a víte, co e děje ve zbytku sociálního prostoru, což samo sebou krátí čas, ale také pomáhá lidem se lépe stmelit. Vaření už dnes není něco, co musí být perfektně připraveno a přichystáno, vaření dnes není pokládáno za typicky ženskou práci, která staví jenom svůj výsledek na stůl. Dnes jde o proces, mnoho lidí vaření využívá jako rekreaci, zábavu.
2.       Prostor navíc
Můžete na něj položit nějaké stroje, nebo ho využívat jako náhradní pracovní plochu, pokud už nevíte, kam některé věci odložit. Ovšem nejenom ty, které běžně patří do kuchyně. Může se to stát místem, kde pijete kávu, čtete noviny nebo kontrolujete emaily. Samo sebou tady můžete odkládat věci, které potřebujete denně do práce a musíte je mít neustále u sebe.
3.       Pohodlí a estetika
Vysoké stoličky jsou vždycky skvělým doplňkem moderního designu. Skvěle se na nich sedí a dává vám to pocit jakési exkluzivity.

3.5/5 - (2 votes)