Buďte blíže k oblakům

Publikováno Autor

Kdo by se nechtěl dostat oblakům blíže a vidět na kilometry daleko. V Dolní Moravě je to možné. Byla zde vybudována vyhlídková konstrukce postavena ze dřeva a oceli. A to v masivu Králický Sněžník. V provozu je tento turisticky oblíbený skvost od roku 2015. Stavba je vysoká 55 metrů. Její velkou výhodou je v dnešní době, že je celá bezbariérová, takže si ji mohou prohlídnout opravdu všichni. Při směru dolů máte možnost využít 100 metrů dlouhý tobogán s okýnky. A je známé, že děti tobogány milují. Konstrukce svým tvarem má připomínat let nočního motýla a návštěvníkům umožní procházet se v korunách stromů. Zajímavostí je i fakt, že stavba odolá vichřici o síle 200 km/h .

dřevěný most

Stezka má bavit i vzdělávat

 

Tato jedinečná stezka má své návštěvníky nejen bavit, ale také vzdělávat. Dozvíte se zde nejen o stavbě samotné, ale také o lokalitě kde se nachází. A aby toho nebylo tak jednotvárné, nahoru nevede pouze jedna cesta, ale několik dřevěných cestiček, které se navzájem proplétají. Je zde i připraveno několik atrakcí jako například odpočinková síť, hnízda, tunel na lávce a další. Abyste si tuto atrakci užili do sytosti, vyčleňte si na tuto prohlídku minimálně 3-4 hodiny svého času a užijete si s rodinou krásně strávený den.

čtyřčlená rodina

Kdy na stezku vyrazit?

 

Dobrou zprávou je, že tato volnočasová aktivita je otevřená celoročně. Doporučuje se mít pevnou obuv a na jaře i teplou bundu neboť na vrcholku se dlouho drží sníh. I ceny jsou velmi přijatelné. Cena vstupenky je 350 korun a děti zaplatí 190 korun. Samozřejmě nabízejí i rodinné vstupné a to v hodnotě 790 korun. Po uhrazení se Vám naskytne dech beroucí výhled na celý Králický Sněžník. V dálce také můžete spatřit i Krkonoše. Jelikož se provozní doba v různých měsících mění, je dobré si tuto informaci než na výlet vyrazíte zjistit.

4.5/5 - (2 votes)