Dovolená v horách

Publikováno Autor

Pokud nejste milovníky horka a přece jenom chcete vyrazit někam za relaxem, tak se klidně vypravte do hor, kde si stejně tak jako u moře užijete krásnou dovolenou. V tomto příspěvku se zaměříme především na dovolenou v tuzemsku. Jak si vybrat takovou dovolenou, na co se zaměřit a jak si ji co nejvíce užít?

cesta k horám

1.      Vyberte si pořádně lokalitu

Lokalita pro dovolenou v tuzemských horách je důležitá. Vybírejte dle toho, jak moc jste fyzicky zdatní. České hory nejsou fyzicky extra náročné ale i tak pro člověka chůzí či sportem nepolíbeného by mohla být tato dovolená náročná. Také se zaměřte na výlety po okolí, pokud máte děti pak oceníte i atrakce typu bobová dráha, balneo park a podobně. Pokud chcete mít klid, volte spíše místa, která nejsou moc navštěvovaná.

2.      Stanovte si rozpočet

Tak jak o jiné dovolené i ta tuzemská nemusí vycházet zrovna levně. Stanovte si rozpočet, který chcete dodržet. Započítejte do něj vše, od ubytování, stravy i peněz na výlety a útratu. Bude se vám hodit když si dopředu projdete na internetu okolní místa a možnosti využití, tím pádem budete mít představu o cenách aktivit v okolí. Obecně platí, že dovolená v tuzemsku je levnější než dovolená v zahraničí a má výhodu kratší vzdálenosti z domova, především pokud jedete s dětmi, pak se vám jistě bude hodit možnost se kdykoli vrátit domů v případě třeba nemoci.
chaloupka na kopci

3.      Pátrejte po recenzích

Recenze horských chat, hotelů, penzionů či ubytoven jsou samozřejmě běžně dostupné na internetu, stejně jako recenze zahraničního ubytování. Přečtení recenzí vám může zpříjemnit celou dovolenou. Samozřejmě že to nemusí být pravidlem ale většinou je základem vybrat hotel s dobrými recenzemi. Stejně tak najdete na různých webech i doporučení pro návštěvy okolí, popřípadě doporučení na horské túry, výšlapy, výhledy a tak dále. Budete tak připraveni a budete mít naplánovanou celou dovolenou.

4/5 - (3 votes)