Stévie. Opravdový zázrak?

Publikováno Autor

Obezita jde ruku s rukou modernímu stylu života. Lidstvo nebylo nikdy tak obézní jako v posledních letech. Jedná se o celosvětový problém, který jakoby spousta z nás stále přehlížela. Problémy s nadváhou dnes trápí každého pátého člověka a to rozhodně není zanedbatelné číslo. Za vznikem problémů s obezitou stojí hlavně špatná životospráva, spojená s nevhodným způsobem života. Jedním z přičiňovatelů je i bílý zabiják – rafinovaný cukrZelený prášek
 
Krom toho že se významně přičiňuje na vzniku obezity, může dokonce způsobovat diabetes a mít na svědomí řadu civilizačních chorob v podobě cukrovky, onemocnění srdce a cév nebo nejrůznějších forem rakoviny. Věděli jste o tom, že každý průměrný Čech zkonzumuje ročně okolo 40 kilogramů cukru a to je přímo alarmující. Z jídelníčku ovšem nemusíte hned odstraňovat všechen cukr, stačí ho pouze nahradit zdravější variantou.
 
Umělá sladidla? Jde to i přírodní cestou
Cukrovkáři by si měli dát pozor na umělá sladidla a ne jenom oni! Cukr bychom v žádném případě neměli nahrazovat umělými sladidly, které nejsou o nic zdravější. Jedná se o syntetické látky, které mají mozku pouze navodit pocit, že tělo přijmulo sacharózu. Mylně tak vyšle do těla inzulin, který má odbourat cukr z krve.
 
Syntetické sladidlo ale samozřejmě hladinu cukru v krvi nezvyšuje, inzulin už ale pracuje a místo toho, aby snížil hladinu cukru v krvi na standartní hodnotu, sníží jí z normální hodnoty na nedostatečnou. V takovém případě na to tělo bude reagovat věčným chutím na sladké a pocitem hladu. Dřív nebo později si tak něco k jídlu dopřejeme, abychom zahnali pocit hladu. Je to tedy začarovaný kruh, ze kterého není konce.Zelené lístky
 
Sáhněte raději pro přírodní sladidla. Stévie cena nakliceno.cz je velmi příznivá a není o moc dražší než běžný krystalicky cukr v obchodě. Přesto je toto sladidlo doslova zázračné. Mohou si s ním osladit život i diabetici, je několikanásobně sladší než běžný cukr a pomáhá předcházet zubnímu kazu.

4.2/5 - (5 votes)