Dobrodružství s vozem z půjčovny dodávek v krajině Blanského lesa

Publikováno Autor

Soutěž o nejkrásnější pohoří v Česku

Samotný název tohoto odstavce je poněkud nadnesený, samozřejmě, že lze stěží o něco takového soutěžit, neboť každý z nás má jiné preference, a každé pohoří je také jedinečné a neopakovatelné. V každém případě jich máme v Česku „požehnaně“, a nejsou to jen Krkonoše nebo Beskydy. Některá z nich nejsou příliš známá, přesto je vnímáme jako velmi harmonické prostředí, kde se stává, že při průjezdu krajinou bychom se tu rádi alespoň na pár dnů zastavili, nebo dokonce chtěli žít natrvalo.

Vltava v Českém Krumlově

Blanský les – do této oblasti mezi Českými Budějovicemi a Českým Krumlovem se vyplatí zavítat autem. Je zde sice zajištěno vlakové spojení z obou měst a vlaková trať má své kouzlo, ale nejkrásnější výhledy do kopcovité krajiny, do podhůří Šumavy, na vás čekají na úzkých silnicích 2. a 3. třídy, průjezdem obcemi Holubov, Krasetín, Třísov, Křemže, Chvalšiny a Srnín. Krásné dobrodružství tu můžete prožít i s pronajatou dodávkou, vyplatí se cestovat tudy ve skupině a jízda v jednom autě je pro takový výlet ideální.

Kleť – je nejvyšší hora Blanského lesa, z Krasetína vede k vrcholu sedačková lanovka, auto pohodlně zaparkujete pod lanovkou. Na Kleť se také dá vystoupat na kole, je to však poměrně náročná záležitost na fyzickou kondici.

Blanský les

Údolí Vltavy – Vltava je v těchto místech opěvována vodáky a mnozí z nich vám potvrdí, že jde o jeden z nejkrásnějších říčních úseků ve střední Evropě. Podél řeky vede také turisticky značená cesta, tzv. Svatojakubská cesta, a pokud máte v plánu brát s sebou na cestování jízdní kola, neváhejte. Do zapůjčené dodávky z půjčovny dodávek Praha Pujcovna-praha9 se vejdou, nebo je lze namontovat na nosič na tažné zařízení. Kolo se tu uplatní pro různé účely, a pokud chcete hodně vidět a zažít, a zároveň málo šlapat do pedálů, vydejte se podél Vltavy na kolech z Vyššího Brodu přes Rožmberk nad Vltavou až do Českého Krumlova. Dodávka může sloužit jako pohotovostní a zásobovací vůz.