I když chybí prostor, dá se skvěle uvařit. Triky na vybavení malé kuchyně v malém bytě.

Publikováno Autor

Garsonka, jednopokojový či dvoupokojový byt a všechny spojuje jediné, málo prostoru. V dnešní době ale stále více mladých rodin musí bydlet ve stísněných prostorech. Díky šikovným trikům vás však stísněný prostor nemusí trápit tolik, jak by se mohlo na první pohled zdát. I když vaše kuchyň vypadá spíš jakou kuchyňský mini koutek, můžete z toho, co máte k dispozici vytvořit útulný kuchyňský ráj.i do malé kuchyně se vejde vše potřebné

Všechno po ruce

I do malé kuchyně se musí vejít všechno. Důležité je dbát na praktické uspořádání všech věcí v kuchyni. Potřebovat budete hodně úložného prostoru, také pracovní desku a samozřejmě dřez a sporák. Chaos do menší kuchyně nepatří a tak je důležité mít všechno uložené tak, aby vám to bylo vždy po ruce a z praktického hlediska i taková drobnost pomůže kuchyň alespoň pocitově zvětšit.
Horní prostor je samozřejmě určen pro skříňky, ty volte co nejvyšší, sahající až ke stropu, abyste využili co nejvíce volného místa jako volný skladovací prostor. Co se týče linky, měla by být uspořádaná v pořadí – volný odkládací prostor, dřez, pracovní plocha a sporák. Místo je pak potřeba najít ještě pro odpadkový koš.světlé barvy kuchyni sedí

Propojte místnosti

Hodně častým trendem je propojování kuchyně s obytnou částí bytu. Vybourání přebytečné příčky nebo jen vhodně zvolené místo pro kuchyň mohou udělat dost. Zvětšený prostor bez dveří působí vzdušně a tím i větší. Barevně slaďte kuchyňskou linku s ostatním nábytkem, tak aby například kuchyňské skříňky volně navazovaly se skříněmi v obývacím prostoru. Pozor také na podlahu, ta by v těchto dvou místnostech spojených v jednu měla být také stejná.

Pusťte domů světlo

Světlé barvy obecně pomáhají opticky zvětšit prostor, proto do menších bytů volte vždy světlejší odstíny nábytku a to platí i pro barvu kuchyňské linky. Hodit se budou světlejší odstíny dřeva nebo světlé tóny pastelových odstínů. I klasická bílá barva působí moc hezky, a pokud vám přece jen bude chybět nějaká ta barva, vyřešte to chytře za pomocí doplňků.

5/5 - (2 votes)