Na výběru sedací soupravy si dejte záležet. Čeho se držet a jak postupovat?

Publikováno Autor

Ať už si zařizujete úplně zbrusu nové bydlení nebo jen potřebujete zmodernizovat a oživit současný vzhled svého interiéru, pamatujte na to, že sedací souprava by měla být v bytě tím nejvýraznějším a nejhezčím kusem nábytku. Na sedačce totiž všichni nejen relaxujeme a sledujeme televizi, ale obvykle jde také o místo, kam usadíme svou rodinu nebo přátele, kteří k nám přijdou na návštěvu. A sedací souprava umí vzbudit velký dojem. Jak zařídit, aby to byl jen dobrý dojem?

na sedačku by se měla vměstnat celá rodina i přátelé

Velikost, kvalita i pohodlí v jednom kusu nábytku

Moderní sedací soupravy nabízí velký výběr z nejrůznějších stylů a velikostí. Než začnete vybírat, musíte tedy vědět, co přesně chcete a potřebujete. Odrážet se vždy musíte od místa, které máte pro svou sedačku uvolněné. Velikost je tak vždy na prvním místě. Nezapomeňte vzít v úvahu počet členů ve vaší domácnosti, každý by totiž měl mít své místo na pohovce a určitě se také nechcete při odpočívání na sebe nepohodlně mačkat. Myslet ale při měření svého obývacího pokoje musíte také na volné místo kolem nové pohovky. Nezapomeňte na to, že kolem ní se bude muset dát i chodit, neměla by tedy být moc těsně umístněná u topení, jiného nábytku nebo stěny.
krásná, prostorná a moderní sedací souprava

Do větších prostor se hodí sedací soupravy do U nebo do L, které poskytují dostatek místa pro velkou rodinu nebo i případné návštěvy. Skvělé jsou také sety s jednotlivými menšími kousky na posazení, které se dají vhodně kombinovat, jakkoliv je potřeba. Do menších prostor se pak většinou vejdou klasické volně stojící pohovky, které jsou velikostně rozděleny podle počtu míst. Není také špatné, když se sedačka dá roztáhnout, v takovém případě se dá využít jako lůžko nebo si alespoň budete moci natáhnout nohy při sledování televize. Úložný prostor navíc také jistě každý jen uvítá. S těmito všemi aspekty je pak dobré počítat.

Jaký materiál zvolit?

Př výběru potahové matriálu své sedačky vemte v potaz svůj běžný denní režim a životní styl celé rodiny. Jiný potah se vždy hodí pro domácnosti s malými dětmi nebo zvířaty. Takový by měl být snadněji udržovatelný, je potřeba počítat s tím, že zvířata pouští chlupy a děti sem tam něco umažou. Měl by se dát tedy snadno omývat nebo vysávat. Barevně nikdy nezapomeňte sladit potah s vaším interiérem, barvou koberce nebo s ostatním nábytkem. Jen tak dosáhnete požadovaného efektu a vaše pohovka bude zcela nepřehlédnutelná.