Jednoduché tipy jak vyzdobit svůj byt

Publikováno Autor

Nebojte se barev

Pokud máte vymalované zdi v nějakých základních nebo nevýrazných barvách, určitě si pomozte barevnými doplňky. Může to být nějaká zajímavá krabice, kam schováte nepotřebné věci, zdobená váza, designové polštářky, měkoučké koberce. Představivosti se meze nekladou. Neudělejte však chybu, že si každý doplněk pořídíte v nějaké krásné barvě, ale pak zjistíte, že se k sobě vůbec nehodí. Předem si rozmyslete kombinaci dvou nebo tří barev a podle toho následně vybavujte své pokoje.
Využijte rostliny

Zelené není nikdy dost

Pořiďte si květiny, bylinky, co uznáte za vhodné. Nejenže krásně vypadají, ale zároveň nám prokazují obrovskou službu – čištění vzduchu. Přes den vyrábí kyslík, jehož dostatek je nutný ke správné činnosti mozku. Pokud patříte mezi ty, kterým květiny nevydrží déle než měsíc, zvažte koupení nějaké nenáročné pokojové květiny, mezi které patří  lopatkovec, chryzantéma nebo aloe vera. Vánoční atmosféru doladíte třeba vánoční hvězdou.

Vzpomínky

Dalším tipem, jak ozvláštnit interiér, jsou fotky, pohlednice, obrázky. Pohled na prázdnou zeď asi u nikoho nevyvolá příjemné pocity. Zkuste zapojit představivost a tuto zeď nějak kreativně ozdobit. Máte nějakou krásnou společnou rodinnou fotku? Nebo fotku místa, kde jste se cítili na svých cestách dobře? Nebo umíte malovat a jste hrdí na svůj poslední výtvor? Použijte všechno, co Vás napadne. Fotky můžete na zeď nalepit do různých obrazců nebo je pověsit na provázky. Originální rámečky, které si můžete koupit nebo i vyrobit sami doma, učiní Vaše vzpomínky ještě zajímavějšími.

Vsaďte na světlo

Světlo je důležité pro naši energii a proto i životní pohodu. Zajistěte, aby ve Vašem bytě bylo dostatek přirozeného světla. Teď v zimě, když se stmívá brzy, se zdá tento úkol nemožný. Sluneční světlo Vám ve večerních hodinách alespoň částečně nahradí různá světýlka, která seženete v krásných designech. Nezapomeňte na svíčky, které jsou dostupné v mnoha variantách včetně těch aromatizovaných. Ty Vám krásně provoní pokoj. Váš byt bude hned útulnější a bude doslova dýchat poklidnou vánoční atmosférou.
Útulný byt

Pokud máte menší byt, užitečným pomocníkem jsou zrcadla, které opticky zvětší prostor, nebo závěsy podél oken, které zase zařídí zdánlivě vyšší stěny. I když se Vám právě nechce do vyrábění rámečků nebo shánění květin, překonejte se a něco krásného si pořiďte. Uvidíte, že se Váš byt rozzáří a Vy se v něm budete hned cítit o něco lépe.

4.5/5 - (2 votes)