Jak začít pracovat ze zahraničí? aneb návod, jak dát dohromady práci a cestování

Publikováno Autor


1.       Osobní domluva


Abyste začali pracovat ze zahraničí, určitě Vás nemine rozmluva s Vaším nadřízeným. Rozhodně není dobré, když před něj Váš návrh postavíte jako skutečnost, se kterou se bude muset smířit. V takovém případě Vám to na 90 % nevyjde.


Naopak, ještě předtím, než za ním zajdete, vše si dopodrobna naplánujte a prezentujte to před ním, jako jeden z mnoha projektů.


Nemusíte si nutně připravovat prezentaci, ale bylo by dobré, sepsat si hlavní myšlenky, výhod a nevýhody, a to nejen pro Vás, ale i pro firmu.


takže například můžete přijít za Vaším vedoucím, s tím, že byste chtěli pracovat ze zahraničí, protože to může být výhodou nejen pro Vás, ale třeba i pro partnerskou firmu v Americe, které tímto způsobem budete blíže a můžete posílat častější a obsáhlejší zprávy apod.
Podívat se do světa dnes může i pracující člověk


2.       Období na zkoušku


Jako jeden z Vašich návrhů by pak určitě nemělo chybět ‚období na zkoušku‘. Ještě před tím, než někam vycestujete, nabídněte, že to můžete zkusit například jen na týden z domova, protože to bude znamenat, že v kanceláři stejně budete chybět a alespoň uvidíte, co se stane.


Pokud to fungovat nebude, můžete se kdykoli do práce vrátit a pokud to fungovat bude, tím lépe pro Vás.


Předtím, než si takovéto období rozhodnete vzít, vyřešte si v práci nejdůležitější a nejsložitější záležitosti, které Vám přechod usnadní a vy budete řešit ‚jen‘ maličkosti.
Připravte si prezentaci, aby Váš nadřízený viděl, že to berete vážně


3.       Malé krůčky

Pokud Vám vyšlo období na zkoušku a šéf byl s Vaší odvedenou prací spokojen, zkuste poprvé někam vycestovat. Bylo by dobré, aby Vaše první cesta nebyla daleko a na dlouho, protože přece jen s tím teprve začínáte a nemáte v tom praxi, ale například pokud jste po dvou týdnech u Máchova jezera zjistili, že to zvládáte naprosto s přehledem, zkuste zvolit za Vaši další destinaci naše sousedy, kteří jsou již dál a je to v zahraničí, takže na Vás budou čekat obdobné problémy, jako kdybyste vycestovali do Ameriky, ale zase jsou dostatečně blízko, abyste se mohli relativně rychle vrátit.


5/5 - (4 votes)