Výbojka 400 W – ideální zdroj pro lampy veřejného osvětlení

Publikováno Autor

Levný provoz – provozování veřejného osvětlení na této bázi je http://zdopravy.cz/na-1-kolej-prijizdi-rychlik-amazon-slovaci-prisli-s-novymi-nazvy-dalkovych-vlaku-5331/ stále výhodné z ekonomického hlediska. Zdroje se vyměňují těsně před ukončením životnosti plošně a postačí nahradit pouze stávající výbojky novými kusy. Není nutné měnit celé svítidlo včetně předřadníku. Cena sodíkových výbojek 400 W je přijatelná pro rozpočet většiny obcí a měst, což je dáno zavedenou technologií výroby, která se za půl století prakticky nezměnila. Jestliže bychom chtěli přejít komplexně na LED reflektorové zdroje, museli bychom započítat další investiční náklady na výměnu svítidel, a to je v dlouhodobém horizontu stále nevýhodné. pouliční lampa při západu slunce
Spolehlivý dlouhodobý provoz – průměrná délka provozu 20 tisíc hodin a vysoká spolehlivost není důvodem pro zatracování sodíkové výbojky, která je stále dominantním prvkem v exteriéru při osvětlování ulic, silnic a dálnic, ale i parků a rekreačních areálů. Jedná se o nejsilnější světelný zdroj, který lze v těchto místech využít, což představuje u 400 W výbojky výkon přibližně 48 tisíc lumen.
Barva světla, na kterou jsme zvyklí – nejvíce diskutovaným jevem je barva vyzařovaného světla. Odstín teplých barev od žluté po oranžovou o teplotě chromatičnosti kolem dvou tisíc Kelvinů někteří lidé kritizují jako nevyhovující zdroj a rádi by jej nahradili chladnějším odstínem, o vyšším indexu podání barev. A zde se dostáváme na tenký let, neboť musíme brát v potaz více faktorů. osvětlení mostuJestliže potřebujeme osvítit například sportoviště nebo nákupní centra, kde je takové světlo žádoucí, pak můžeme využít předností halogenidových zdrojů, ale v lampách veřejného osvětlení bychom měli dát přednost sodíku. Teplé barvy totiž netlumí produkci melatoninu ve večerních hodinách a to má významný vliv na naše zdraví. Poruchy spánku velmi úzce souvisí s oslabeným imunitním systémem a ten je klíčový v boji proti virovým a bakteriálním infekcím, a jak se zdá, toto téma bude i v následujících letech velmi aktuální.