Život online nebo off-line? Zkuste sociální detox

Publikováno Autor


Je sociální detox důležitý?
Možná jste si ani nevšimly, že celý den používáte digitální technologie a komunikaci s lidmi tak trochu šidíte. Mobil jako by některým lidem přirostl k ruce. Chodí s ním spát, na záchod, vaří s ním, aby náhodou nezmeškaly nějakou novou zprávu či hovor. Mobil a internet má spoustu výhod a život je díky němu opravdu jednodušší, ale nesmí si na něm člověk vybudovat závislost. To je bohužel velice častý jev, a tak mnoho lidí začíná s tzv. online abstinencí. Lidé si uvědomují, že brouzdání na sociálních sítích je obírá o opravdu spoustu času a jsou i méně produktivní jak v práci, tak v osobním životě. Někteří se domnívají, že jejich výlet s přáteli není tak zábavný, dokud nevyvěsí fotku na internetu a nedostanou dostatečný počet palců nahoru, a to je velká škoda. Sociální detox Vám pomůže otevřít oči a vidět svět zase reálně. Budete se snažit více komunikovat a prospěje Vašim vztahům jak mezi přáteli, tak v rodině.
sociální síť

Na co se připravit
Je možné, že po tom, co si ze svého telefonu vymažete nebo dočasně zablokujete sociální sítě, seznamky a jiné chatovací aplikace, bude cítit tak trochu absťák. Nepropadejte panice a zachovejte si čistou hlavu. Zde je pár tipů, jak život off-line zvládnout.
·         Vymažte si sociální sítě ze svým mobilních telefonů. Nebude na Vás číhat lákadlo na každém kroku, protože přece jenom k počítači se nedostanete tak často a připojení trvá déle.
·         Zkuste změnit od základu Váš běžný režim dne, abyste přišly na jiné myšlenky. Najděte si nové koníčky, sportujte nebo si nakupte pár nových knížek. Uvidíte, kolik času Vám najednou bude zbývat pro sebe.
·         Nenechte se přemluvit od lidí kolem Vás, abyste v tomto půstu nepokračovali. Možná Vám lidi budou tvrdit, že jsou spokojený s digitálním životem, ale tady jde především o Vás a Váš čas, který chcete trávit i jinak než na mobilu.
východ slunce a silueta ženy
Co mi to přinese?
Pokud vydržíte tento půst alespoň týden, blahopřeji! Teď je jen na Vás, jestli se rozhodnete v životě online pokračovat nebo ho částečně omezíte. Určitě Vám detox přinese nový reálný pohled na svět, který už jste možná vidět na chvíli přestali. Získáte spoustu času, který Vám pomůže se kreativně rozvíjet a budete mít celkově lepší náladu. Digitální technologie nám přináší spoustu nových možností a je jen na Vás, jak je využijete. Osobní kontakt však život online nemůže nahradit, protože v ruce držíme jen mobil a my potřebuje dotyk. Zkusme si najít i v digitálním světě svou zlatou střední cestu.

4.2/5 - (5 votes)
Rubriky Nezařazené