Před nákupem koupací nádrže se raději ještě poraďte s odborníky, ať přesně víte, do čeho jdete.

Publikováno Autor

Málokdo tuší, když si pořizuje nějaké zahradní koupaliště o větším obsahu, co všechno je potřeba připravit a jakým způsobem to udělat. Je totiž zejména potřeba připravit dostatečné místo, kam budoucí bazén umístíte. Jistě už nějakou svou představu máte a chcete, aby místo bylo praktické a koupaliště nepřekáželo mimo letní sezónu. Jenže každému musí být jasné, že taková nádrž na vodu musí určitě stát naprosto rovně a na srovnaném terénu, aby voda nevytékala ven. Druhou důležitou věcí je vysypat povrch pod nádrží kvalitním materiálem, aby se vlivem vody netvořilo nepříjemné bahno. Ideální je tedy podsypat nejprve nádrž prosátým pískem, aby zem dýchala a byla rovná. Poté umístíte geotextilii pod bazén, která je velmi stálá a odolná a zároveň nepodléhá plísním a bakteriím, které jsou s povrchem země a vlhkostí neodmyslitelně spojeny.

Jakou geotextilii pod bazén si máte pořídit?

 
Zejména takovou, která bude rozměrově odpovídat velikosti vaší nádrže. Výrobce připravil různé rozměry, které korespondují s průměrem prodávaných nádrží. Jedná se tedy o rozměry o průměru 2,5 m, 3 m, 3,6 m a 4,6 m. Můžete tedy vybírat přesně na míru takovou geotextilii pod bazén, která bude přesně pasovat na prodávaný typ koupací nádrže. Síla plachty je 200 g/m2. Výhodou je její odolnost, stálost i životnost, která je zaručena i přes extrémní podmínky celoročního používání. Samozřejmě je potřeba odstranit z místa položení všechny ostré a hranaté předměty, které by mohly plachtu nějak poškodit. Výrobce dává záruku 2 roky na vady materiálu. Nevztahuje se tedy na mechanické poškození nebo protržení vlivem vnější síly.

Výběr plachty pod vodní nádrž je důležitý i pro životnost vašeho bazénu.

 
Vybírejte pečlivě a přesně tak, aby vaše nové koupaliště stálo stabilně a bylo i odspoda chráněno textilní plachtou z velmi kvalitních a udržovatelných materiálů.
 
Vaše budoucí rodinné koupaliště si jistě zaslouží tu největší pozornost, protože bude zdrojem radosti a společných pohodových chvil celé vaší rodiny.

4.2/5 - (6 votes)
Rubriky Nezařazené