Spočítejte si lehce splátku u americké hypotéky.

Publikováno Autor

Kupujete nemovitost a ze všech stran se na Vás valí různé nabídky hypoték a vy ne, a ne si vybrat. A co americká hypotéka? Zní to moc cizokrajně?

Americké hypotéky začínají být čím dál více oblíbený produkt bank. Zní Vám to moc exoticky? Proč v Česku americké hypotéky? Je to druh hypotečního bezúčelového úvěru, který je velmi oblíbený i v Americe, a proto se vzor této hypotéky přebral i do českých luhů a hájů a velmi často je využíván pro koupi nebo rekonstrukci nemovitosti. Jak už bylo psáno je to hlavně z důvodu, že není nutné bance poukazovat co jste za jejich peníze nakoupili, spravili, protože je bezúčelová. U této hypotéky vždy ručíte nemovitostí, tedy po dobu hypotéky je na nemovitost ať už na tu, kterou kupujete anebo jinou, která je vedená na území České republiky a je řádně zapsána v katastru nemovitostí. Nemusíte tedy ji přímo použít na nemovitost, ale třeba na vyplacení svých dluhů, exekucí, na dovolenou a jiné.

amerika

Výhody a nevýhody americké hypotéky

Jak už bylo uvedeno u této hypotéky vždy ručíte svou nemovitostí, ale velkou výhodou je, že na rozdíl od klasické hypotéky nikde neuvádíte, za co jste peníze utratili. Výhodou od klasických hypoték je dlouhodobá možnost splacení. Některé společnosti nabízejí i předčasné splacení těchto hypoték bez sankce. Zní to zajímavě, že ano?

Jak se dozvím, kolik budu splácet?

finance

Pokud Vás americká hypotéka zaujala a zvažujete její pořízení na webu najdete mnoho online odkazů které se týkají kalkulaček amerických hypoték. Zde si zvolíte výši úvěru, dobu splacení a hned Vám vyskočí částka, kterou byste měsíčně spláceli.

Například při úvěru 2 000 000 Kč na dobu 30 let s fixací 5 let může být Vaše měsíční částka 7790 Kč. Fixací se rozumí období během, kterého zafixujete hypotéku a není s ní možné hýbat. Ale pozor je to jen příklad a může se u různých společností lišit, proto je potřeba si udělat čas a projít si co nejvíce nabídek, porovnat je a pak případně si vybrat alespoň 2-3 nabídky a ty oslovit.