Bezúročná půjčka

Publikováno Autor

Jak vyplývá z názvu, jedná se o půjčku, u které se neplatí úroky. Rozhodně to ale neznamená, že by půjčka byla úplně zdarma. Smluvně je stanovena paušální částka, procenta úroků se nepočítají.
Typický znakem je okamžitý přístup klienta k finanční hotovosti, jistota nulového úroku a volitelná výše půjčky, jejíž horní hranice je omezena poskytující finanční institucí.
peníze radost
Přednosti
Zásadní je pravidelné hrazení splátek dle daného splátkového kalendáře. Ten je součástí smlouvy. Asi největší výhodou je rychlost poskytnutí půjčky, u některých společností i během několika málo hodin. Společnosti zpravidla nenahlížejí d registrů dlužníků, požadují však Potvrzení o příjmu, v závislosti na výši půjčky pak ručení movitým nebo nemovitým majetkem.
Půjčku je možné vyřídit online prostřednictvím formuláře, následně je žadatel kontaktován ohledně dalších podkladů a podpisu smlouvy.
Některé společnosti nabízejí půjčku prostřednictvím kreditní karty, která má také bezúročné období. Nevýhodou pro klienta však je, že po překročení tohoto bezúročného období, tedy nedodržení podmínek, nastupuje vysoký, nevýhodný úrok.
peníze čas
Parametry půjčky
Výše půjčky, poskytované bankovní či nebankovní institucí, bývá většinou do 10 tisíc korun, nejčastější je hranice 8 tisíc. Zcela individuální je doba splatnosti, záleží na poskytující instituci, bývá to od dvou týdnů do 30 dnů. Poskytující instituce mívá také omezující podmínky týkající se věku žadatele, omezena bývá dolní i horní hranice. Někdy platí, že starší osoba může získat vyšší úvěr. Využití finančních prostředků z hlediska účelu nebývá nijak omezeno.
Pozor na včasné splácení
Buďte obezřetní a dbejte na včasnou úhradu splátek. Jestliže nedodržíte smlouvou daný splátkový kalendář, sankce jsou opravdu vysoké a půjčka se může velmi výrazně prodražit. Jedná se zpravidla o vysoké poplatky, které pak činí půjčku nevýhodnou.

4.2/5 - (6 votes)