Kterou půjčku si vybrat?

Publikováno Autor

Nedostatek peněz je někdy nepříjemnost a někdy i vyslovená katastrofa. To podle toho, kolik jich člověk právě potřebuje a kolik mu jich schází. Když někdo zjistí, že postrádá nějakou tu korunu, nemusí být ještě tak zle, protože si prostě odepře nějaký ten zbytečný výdaj a je to, jenže co když dotyčnému chybí velké peníze na něco, bez čeho se nedá obejít? Zkrátka a dobře je nedostatek peněz něčím, co není pro nikoho příjemné. A aby se z něj člověk dostal, musí si někdy vzít i půjčku. Jak prosté, že?

dolary a obálka

Jenže ono to ve skutečnosti vůbec tak prosté není. Samozřejmě se tu půjčky nabízejí všem a není nikdo, kdo by o aspoň nějakých nabídkách nevěděl, jenže fakt, že tu možnosti půjček jsou, ještě neznamená, že je také všichni lidé dostanou, když je potřebují. Je celá řada případů, kdy se někdo o půjčku uchází a třeba po ní i přímo touží, ale nedočká se jí. A sice proto, že si vybral poskytovatele a typ půjčky, u nichž neuspěje, protože není dostatečně bonitní.

Zkrátka a dobře se musí u každé půjčky prokázat schopnost ji vrátit. A dokud se to neprokáže, nedá poskytovatel nikomu ani korunu. Tedy aspoň pokud jde o banky, v nichž se kladou na žadatele velice přísné nároky.

dolary a zloté

Ale ne každý za žadatelů může nabídnout vysoký a jistý příjem, registry dlužníků bez negativních záznamů a další kvality. A pak má prostě v bance smůlu. A může to zkusit už leda tak u nebankovní společnosti.

A co je na tomto dobré? To, že se u nebankovní společnosti i za takové situace uspět dá. Když přijde ke slovu americká hypotéka bez registru, je velice pravděpodobné, že tu uspějí i žadatelé, kteří nejsou z pohledu bank bonitní. Stačí tu totiž jenom dát do zástavy nemovitost a mít na splácení, a hned je prakticky jisté, že tu žadatel dostane to, co potřebuje. A nejen že tu dostane peníze, ale dostane jich třeba i hodně a na dlouhou dobu. A proč toho nevyužít?