Potřebujete finanční injekci?

Publikováno Autor

Co byste dělali ve chvíli, kdy byste se ocitli na mizině a neměli už ani korunu v kapse? A logicky nejen v kapse a nejen korunu, ale ani na účtu, ve slamníku, v prasátku či jinde a mimo koruny ani euro, dolar nebo jinou využitelnou měnu? Asi byste z toho nebyli odvázaní, že?

Ovšem zatímco si podobný život nedokáže leckdo z nás ani představit, jsou mezi námi přímo celé zástupy těch, kdo jsou na tom právě tak. Kdo nejen že nemají na rozhazování, ale často jim nezbývají prostředky ani na to úplně nejnepostradatelnější.

peníze za dům

A jak takoví lidé žijí? Často to za nic nestojí. Prostě sedí zavření doma, strádají a při každé cestě k poštovní schránce trnou, zda jim odsud nevypadne nějaký další účet, který také nebude z čeho uhradit.

Není to ani trochu radostný život. Jenže co zbývá těm, kdo si nedokážou víc vydělat, kdo nemají na čem ušetřit a neoplývají ani finančními rezervami, které by se daly ke stabilizaci finančních poměrů využít?

Vlastně by tu jedno řešení bylo. A sice půjčka. Kdyby si někdo takový půjčil, mohl by zaplatit vše, co je třeba, a pak by mohl jako plnohodnotný člověk začít nový život, ve kterém by se snad vedlo lépe.

Jenže k tomu, aby si podobný jedinec mohl půjčit, je třeba najít věřitele, který bude ochoten mu pomoci. A takový se v případě člověka v nesnázích hledá jen velice těžko.

čas jsou peníze

Ale najít se dá. Řešením i pro problémového žadatele by se mohla stát 100% hypotéka. A to proto, že u té se nevyžaduje, aby měl uchazeč o ni dost vysoké příjmy, čisté registry dlužníků a podobně. Tady stačí i jenom velmi nízké příjmy, pokud tyto stačí na budoucí dohodnuté splátky, tady stačí dát coby záruku řádného splácení do zástavy nebankovní společnosti odpovídající nemovitost. A je to odbyté.

A protože v těchto ohledech dokáže vyhovět leckdo, je zmíněná hypotéka často učiněné terno. Protože pomůže i těm, kteří by jinde neuspěli. A nikdo tak nemusí žít v chudobě.

4.8/5 - (5 votes)