Pořízení dřevěné pergoly

Publikováno Autor

Pergola je velmi užitečná, protože při pěkném počasí zde můžeme odpočívat a také tu pořádat oslavy. Její stavba není až tolik náročná, takže ji hravě zvládnete.

Pořízení dřevěné pergoly

Užitečná stavba

Tyto stavby jsou stále velmi populární, protože si v nich můžeme užívat hezkého prostředí třeba na zahradě a dýchat čistý vzduch. Je to příjemná změně, oproti tomu, než bychom třeba byli zavření jenom doma nebo v práci. Stavba to není nijak náročná, protože má dřevěnou konstrukci se střechou a podlahou. To nám zajišťuje, že si dovnitř můžeme dát pěkný zahradní nábytek a sedět tu i za deště. Tím to rozhodně nekončí, protože dále si sem můžeme dát gril a pořádat akce s přáteli, protože posezení, blízcí lidé a dobré jídlo má skutečně něco do sebe.

vrabec na zahradě

Zároveň si neděláme nepořádek https://www.csfd.cz/film/7157-zakon-a-neporadek/prehled/ doma, přičemž venku se mnohem lépe uklízí. Když si sem namontujeme dostatečné osvětlení, tak nic nebrání tomu, abychom tu mohli trávit čas i do noci. Dalších možností je mnoho, takže si tento prostor můžete vybavit dle sebe a používat, jak se Vám zachce. Počáteční investice se vrátí v podobě mnoha hezky prožitých chvil.

Nákup a stavba

Pergoly nejsou nijak finančně náročné stavby, protože sice něco stojí, ale zase vydrží velmi dlouhou dobu. Velmi oblíbené jsou pergoly k domu, protože stabilitě může pomáhat právě dům, a ještě k tomu ji máme hned u nemovitosti, takže pro nošení věcí na oslavy z domu to nemáme daleko. Jako první si musíme vše pečlivě rozměřit, aby se nám stavba na dané místo vlezla, ale zase byl uvnitř dostatek místa pro všechny věci, abychom se tu nemuseli mačkat.

altán u moře

Jakmile i jednotlivé části přivezeme domů, tak můžeme začít se stavbou, přičemž není na tom nic složitého. Nejprve musíme vytvořit pevné betonové základy, které budou držet základní nosné trámy. Následně totiž můžeme pokračovat stavbou konstrukce a na ni dobrou střechu. Nesmíme zapomenout ani na podlahu, kam můžeme zvolit zámkovou dlažbu. Ta vypadá dobře, a ještě k tomu je praktická, což je na takové místo ideální.