Těhotenství je někdy i obdobím velké nervozity

Publikováno Autor

Dvě čárky? Pane bože jsem těhotná! Ten úžasný pocit, který se vás zmocnil po kouknutí na těhotenský test. Perou se ve vás smíšené pocity. Zvládnu to? Budu dobrá matka?
pozitivní těhotenský test
Gratulujeme maminko, jste těhotná. Potvrzuje Vám pan doktor. Hrdě odcházíte z ordinace. Opatrně jedete domů aby se nic nestalo. Najednou člověk přehodnotí všechny hodnoty svého dosavadního života. Přece jen ve Vás klíčí maličkatá fazolka sotva o 2 centimetrech, ze které bude za 9 měsíců človíček, který Vám bude dělat jen samou radost. Budete se s ním učit nové věci.
těhotná žena
Už je to tady zase. Kontrola u doktora. To těhotenství je někdy i obdobím velké nervozity. Říká se, že je to jedno z nejkrásnějších období. Ale ruku na srdce. Kdo se v těhotenství aspoň trošku nenervoval? Už jen kvůli tomu abychom všechna ta vyšetření zvládly, aby ten malý zázrak v nás krásně rostl a vyvíjel se, jak má. Jsou to naprosto normální myšlenky každé nastávající matky. Ať si to nechceme připouštět, ale před každou kontrolou se modlíme, aby vše dopadlo tak jak má. Nesmíme se, ale nechat těmito myšlenkami užírat. Nejdůležitější je pozitivní myšlení. A to nejen v těhotenství.
První screening za námi. S úlevou odcházíme z ordinace. Ještě nás čeká vyšetření na těhotenskou cukrovku, další velký ultrazvuk. Pomalu si zvykáte na to, jak ve vás ten malý živůtek roste. Každý měsíc jezdíte na kontrolu se strachem. Ale proč? Tohle období se má užívat plnými doušky.
ručička miminka
A pak jedete na ozvy. Na břicho vám dají pás a sondy, které snímají tlukot toho mrňouse a Vás polívá pocit štěstí. Je tam, mele se tam. To je něco úžasného. Dlouhých 9 měsíců utíká jako voda. Najednou se zase začnete stresovat porodem. Musíte se povzbuzovat a pozitivně myslet. Jednou sem se rozhodla být matkou, tak to všechno k tomu prostě patří.  Ať se to zdá všechno jako stres, věřte mi, že to tak není. To všechno nejde ani popsat, každý si tím musí projít, aby zjistil, jak nádherné to všechno je.

5/5 - (1 vote)
Rubriky Nezařazené