Přírodní produkty pro vaše zdraví

Publikováno Autor

Mezi přírodní přípravky nebo produkty, které opravdu fungují a jsou hlavně prospěšné pro naše zdraví, můžeme například zařadit rostlinné oleje, které jsou tím nejúčinnějším, co lze v dnešní době využít. Možná vás překvapí i to, že se v dnešní době tahle skupina rozrůstá a to opravdu rychle. Rostou nejen nové skupiny ale také obliba u těch, kteří je někdy vyzkoušeli. Některé oleje se využívají vnitřně a můžete je najít například jako jednu ze složek v různých přípravcích přírodní kosmetiky.
olivový olej a zálivka.jpg
Určitě je vám více než jasné, že některé z olejů jsou známější a jiné zase tolik ne, i když také fungují. Možná jste už někdy na internetu narazili i na firmy, které se právě na tyto produkty specializují a to hlavně na jejich produkci. Mezi jednu z největších firem, která se o tyto produkty zajímá, můžeme zařadit například EkoMedica Czech. Určitě každý, kdo někdy nějaký ten produkt této firmy vyzkoušel, nelitoval a pokud jej vyzkoušíte vy, také rozhodně litovat nebudete. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že všechny produkty jsou opravdu skvělé. Na některé z nich se právě teď podíváme.
Nejvíce nakupovaný a také nejznámější je asi Oreganový olej. Ten je totiž velmi tradiční. Jeho velké výhody jsou například v tom, že uvolňuje křeče, a proto je vhodný například pro ženy v době menstruace. Někteří tvrdí, že dokonce pomáhá zlepšit i náladu.
kakaové máslo.jpg
Skvělý je také Hořčičný olej, který se získává ze semínek hořčice seté. Možná už jste někdy slyšeli o tom, že působí dráždivě a místně prokrvuje. Právě téhle vlastnosti se využívá hlavně pro uvolnění ztuhlého svalstva a při léčbě revmatu.
Méně známý je pak Arašídový olej, který obsahuje velké množství důležitých látek, mezi které můžeme zařadit vitamín B, hořčík, vápník a mnoho dalších. Jedná se o velmi účinný antioxidant.
Zajímavý je také určitě Dýňový olej, který má projímavé účinky a dříve se používal při léčbě zánětů nebo jako doplněk stravy.
Těch olejů existuje samozřejmě více, ale my jsme pro vás vybrali ty nejzajímavější, se kterými se rozhodně můžete setkat.

Rubriky Nezařazené