Všechny krásy Říma

Publikováno Autor

Nejlepší bude koupit si praha řím letenky .
Řím jako město historie, vůní, dobrého jídla, krásných šatů. Daly by se najít stovky dalších přirovnání. Je to prostě jedinečné město. A tady se nedá projít za jeden den. Ani za týden. Jeho poznávání si musíte vychutnávat a postupně pomalu dávkovat. Samozřejmě pro každého má něco. Baví-li vás poznávat starověkou historii, budete tady jako v ráji.Řím Piazza Navona s Neptunovou fontánou
Jen zopakujme místa, která je povinností navštívit:
Fontána di Trevi
Slavná scéna z Felliniho filmu Sladký život (Dolce vita) je všeobecně známá. Tato obří kašna je trochu schovaná a spousta turistů na ni náhodně narazí, když se prochází centrem věčného města. Byla postavena v roce 1762 na průčelí domu a ohromí vás svou rozlehlostí. Do křišťálově průzračné vody házejí turisté mince, které jim mají zaručit, že se tady ještě jednou vrátí. Peníze takto získané jdou na místní charitativní účely.
Koloseum
Obří kolosální (odtud jeho název) amfiteátr, kde se konaly za doby císařů hry gladiátorů, kterým přihlíželo několik desítek tisíc lidí.
Pantheon
V minulosti to byl chrám všech bohů. Od 7. století je zasvěcen Panně Marii mučedníků. Jsou zde pochovány rovněž různé osobnosti dějin Itálie.
Španělské schody
Ještě před dvěma lety ožívaly večer, kdy se na nich s přicházejícím soumrakem začínaly objevovat skupinky mládeže, která v družných rozhovorech probírala uplynulý den. V roce 2019 ovšem vedení města toto posezení zakázala, takže nyní je možné po schodech pouze projít. Římské Koloseum
Ústa pravdy (Bocca della veritá)
Proslavila je rovněž scéna z filmu, a to Prázdniny v Římě s Audrey Hepburnovou. Jedná se o obří mramorovou masku. Dříve lidé věřili tomu, že kdo vloží ruku do otvoru úst a je lhář, tomu se s rukou s rukou stane něco děsivého. Maska je oblíbeným místem turistů, často se zde tvoří fronty.
Piazza Navona a její Neptunova fontána
Slavné dílo, které turisté nenechávají bez povšimnutí. Kromě této nádherné kašny je náměstí Navona oblíbeným místem setkávání a dostaveníček.